Dotacje w województwie Śląskim na fotowoltaikę dla przedsiębiorców

Instalacje fotowoltaiczne pomagają stworzyć samodzielnie działające elektrownie, które wpłyną na obniżenie rachunków za energię elektryczną. Panele słoneczne wykorzystywane są nie tylko przez osoby prywatne, ale także przez przedsiębiorstwa. W tym przypadku można liczyć się ze znacznymi oszczędnościami, które będzie można przeznaczyć na rozwój własnej firmy. Mikro i małe przedsiębiorstwa mogą liczyć na dotacje, które sprawią, że zakup instalacji nie będzie tak dużym obciążeniem.

Jak załatwić dotację na fotowoltaikę?

Warunki dofinansowań są różne. Wszystko uzależnione jest od tego, z jakiego dokładnie programu będzie się korzystać.

Załatwienie takich dotacji związane jest z tzw. papierologią i formalnościami, które trzeba załatwić. Aby proces ten przyspieszyć (dzięki czemu szybciej będzie można otrzymać pieniądze), warto skorzystać z pomocy firm, m.in. Argonavi, która wspiera w takich działaniach. Biorą oni na siebie pełną odpowiedzialność za to, aby wniosek o dotację został złożony w prawidłowej formie. W takim wniosku należy dołączyć odpowiednie dokumenty, które pomogą w uzyskaniu dodatkowych środków finansowych. Dbają oni o prawidłowość wniosku o dotacje w województwie Śląskim, więc nie ma obaw o to, że zostanie on cofnięty (co wydłuży proces rozpatrywania wniosku) lub też odrzucony. Wiele firm podczas samodzielnego wypełniania wniosków popełnia błędy, które wydłużają całą tą procedurę. Jeżeli komuś zależy na czasie i pewności, że wszystko zostanie załatwione w odpowiedni sposób, powinien skorzystać ze wsparcia firm mających odpowiednie doświadczenie.

Dotacje na fotowoltaikę w województwie Śląskim

Dzisiaj istnieje możliwość skorzystania z kilku programów, które dedykowane są dla mikro i małych przedsiębiorstw. Wśród nich można wyróżnić:

  • Budowa, przebudowa, modernizacja i rozbudowa odnawialnych źródeł energii – Rozwój OZE (FENX 2.2),
  • Poprawa efektywności energetycznej wraz instalacją OZE w dużych i średnich przedsiębiorstwach – Efektywność energetyczna (FENX 1.1),
  • Budowa, rozbudowa i modernizacja inteligentnych sieci gazowych dystrybucyjnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą – Infrastruktura energetyczna (FENX 2.3).

Tych programów jest więcej i każdy z nich ma inne warunki umożliwiające uzyskanie dofinansowania. Chcąc mieć pewność, z jakiego programu można skorzystać, który będzie w stanie zapewnić maksimum możliwości, warto korzystać ze współpracy ze specjalistami. Ich wiedza sprawi, że możliwe będzie założenie paneli słonecznych – co też nie będzie tak dużym obciążeniem dla firmowego budżetu.

Oceń artykuł: 5.0 / 5 (6 głosy)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments