bitcoin

Eksperci analizują transfer ETH na giełdę Kraken z portfela powiązanego z Vitalikiem Buterinem.

Eksperci z PeckShieldAlert przeprowadzają analizę transferu ETH na giełdę Kraken Transakcja ETH o wartości blisko pół miliona dolarów Według danych udostępnionych przez PeckShieldAlert, z portfela oflagowanego jako należącego do Vitalika Buterina, przetransferowano monety ETH o łącznej wartości blisko pół miliona dolarów na giełdę Kraken. Transakcja ta została przeprowadzona poprzez dwie osobne transze, z których pierwsza obejmowała wysłanie 100 ETH, a druga 200 ETH. Odkrycie przez … Czytaj dalej »

Hipoteka

KNF nie zezwoli na zmianę z stałej hipoteki na zmienną, pomimo spadających stóp procentowych.

Pod koniec czerwca Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) zaprezentował zalecenia, które można określić jako zmianę reguł w trakcie gry z punktu widzenia klientów-kredytobiorców. Rekomendacja pod tytułem „Stanowisko UKNF dot. ryzyka przedpłaty w umowach o kredyt hipoteczny z okresowo stałą stopą procentową” wprowadza nową dynamikę dla wszystkich kredytobiorców, którzy korzystali z produktów opartych na okresowo stałym oprocentowaniu. Przypomnijmy, że w ciągu ostatnich dwóch lat na rynku … Czytaj dalej »

Sklep

Choć foliówki bywają bezpłatne, teraz niektóre sklepy wprowadzają nową opłatę za ich używanie.

Opłata recyklingowa, która zobowiązuje sklepy do naliczania opłat za reklamówki, obowiązuje już od pięciu lat, ale teraz została rozszerzona. Trzy znane sieci handlowe: Auchan, Carrefour i E.Leclerc, zaczęły doliczać dodatkową opłatę do rachunków za bezpłatne worki foliowe, które były dotąd dostępne w sklepach. Mowa o popularnych zrywkach, które często znajdujemy przy stoiskach z pieczywem, warzywami i słodyczami. Do tej pory ich użycie nie wiązało się … Czytaj dalej »

Paliwo

Kierowcy tracą powody do zadowolenia, a istnieje możliwość kolejnego wzrostu cen paliw.

Podczas drugiej połowy lipca ceny paliw w Polsce utrzymały się na stabilnym poziomie. Średnia cena detaliczna oleju napędowego wynosiła 6,24 zł/l, co było identyczne jak tydzień wcześniej. Podobnie, ceny benzyn również praktycznie nie zmieniły się. Litr Pb95 kosztował średnio 6,48 zł, co oznaczało jedynie groszową różnicę w porównaniu z cenami sprzed tygodnia. Jednak, pomimo tej stabilizacji, nie ma powodów do radości dla kierowców, gdyż istnieje … Czytaj dalej »

Krypto

Podjęła próbę zysku na handlu Kryptowalutami: z jej konta zniknęła kwota ponad 100 tysięcy złotych.

Oszustwa związane z kryptowalutami stanowią coraz większe zagrożenie dla osób zainteresowanych inwestycjami w tego rodzaju aktywa. Jedną z ofiar takiego oszustwa stała się młoda kobieta, która straciła ponad 100 tysięcy złotych ze swojego konta bankowego. Policja ostrzega przed podobnymi przypadkami i zaleca ostrożność podczas korzystania z platform kryptowalutowych. Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Żurominie, asp. Tomasz Łopiński, poinformował o szczegółach tego zdarzenia. Kobieta zarejestrowała się … Czytaj dalej »

Eksport śmieci

Niemcy są największym eksporterem odpadów w Unii Europejskiej i zajmują trzecie miejsce na świecie pod względem wysyłania odpadów za granicę.

Niemcy, jedno z największych gospodarczych mocarstw Europy, po raz kolejny zostaje postawione w niekorzystnym świetle ze względu na swoją pozycję jako trzeci co do wielkości eksporter odpadów na świecie. Wysyłanie ogromnych kontenerów wypełnionych starymi opakowaniami po jogurtach do innych krajów stało się poważnym problemem, przyciągającym uwagę zarówno międzynarodowej społeczności, jak i krytyków środowiskowych. Według informacji podanych przez niemiecki dziennik Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ), tylko Stany … Czytaj dalej »

Kanada

Kanada również zwiększa zakres sankcji wobec Rosji, obejmując m.in. artystów.

Kanada ogłosiła, że rozszerza swoje sankcje wobec Rosji w odpowiedzi na szereg kontrowersyjnych działań, w tym agresywne działania wojskowe, ingerencję w sprawy innych krajów oraz naruszanie praw człowieka. Nowe sankcje obejmują członków Grupy Wagnera, rosyjskiego sektora energetyki nuklearnej, producentów dronów Orlan-10 oraz podmioty związane z sektorem finansowym. Wśród osób objętych sankcjami znaleźli się członkowie Grupy Wagnera, prywatnej wojskowej firmy działającej na rzecz interesów Kremla na … Czytaj dalej »

bank

Sąd Rejonowy w Warszawie wydał oświadczenie o bankructwie Getin Noble Banku.

Sąd Rejonowy w Warszawie podjął decyzję o ogłoszeniu upadłości Getin Noble Banku, jak wynika z komunikatu opublikowanego na stronie internetowej sądu. Syndykiem w sprawie został wyznaczony Marcin Kubiczek, który pełni również funkcję syndyka w Idea Banku. Upadłość Getin Noble Banku – Wywołane wnioskiem Bankowego Funduszu Gwarancyjnego W kwietniu tego roku Bankowy Fundusz Gwarancyjny złożył wniosek do sądu o ogłoszenie upadłości Getin Noble Banku. Przyjęcie tej … Czytaj dalej »

portugalia

Portugalia wprowadza zobowiązanie do wynajmowania nieużywanych nieruchomości

W środę wieczorem parlament Portugalii zaakceptował projekt rządowej ustawy dotyczącej mieszkalnictwa, który obliguje posiadaczy nieużywanych domów do wynajmowania ich. Ustawę poparła jedynie rządząca Partia Socjalistyczna, posiadająca większość w izbie. Portugalia wprowadza regulacje  Na mocy rządowego programu „Więcej mieszkań”, zatwierdzonego w marcu przez rząd Antonia Costy, właściciele nieużywanych mieszkań będą zobowiązani udostępnić je gminie przez okres dwóch lat, aby ta mogła znaleźć lokatorów. Osoby posiadające takie … Czytaj dalej »

opłaty za autostardy

VeloBank wprowadza system automatycznych opłat za przejazd autostradami.

VeloBank wprowadził do swojej aplikacji mobilnej innowacyjną funkcję, która umożliwia klientom płatności za przejazdy autostradami. Współpraca z Autopay umożliwiła bankowi konsekwentne realizowanie strategii rozwoju kanału bankowości mobilnej, oferując wartościowe usługi typu VAS (Value Added Service). Maj przyniósł nową odsłonę bankowości mobilnej VeloBanku, która została zaprojektowana zgodnie z podejściem „mobile first”, skupiającym się na potrzebach klientów preferujących rozwiązania mobilne. Aplikacja wyróżnia się przejrzystą architekturą informacji, nowoczesnym … Czytaj dalej »