Konto Walutowe Dolar Australijski – Gdzie w otworzyć?

Konto Walutowe Dolar Australijski: gdzie i jak można otworzyć? Czy jest w Polsce bank, który oferuje takie konto?

Sprawdzamy jakie są możliwości, gdzie można otworzyć, jakie są alternatywy, a także co jest bardziej opłacalne. W poniższym artykule przedstawiamy krótki przewodnik.

Konto Walutowe Dolar Australijski – Czy są jakieś banki w Polsce?

Sprawdziliśmy wszystkie banki w Polsce w poszukiwaniu typowego konta walutowego, dobrze znanego nam z takich walut jak EUR, USD czy GBP. Niestety, jak się okazuje nie ma w żadnym banku typowej oferty na konto walutowe w dolarze australijskim (AUD).

Obecnie na rynku polskim lub europejskim można znaleźć rachunki walutowe w dolarze australijskim przeważnie w internetowych kantorach, w ofertach kart wielowalutowych lub korzystając z rozwiązań dostarczanych przez fintechy.

Konto Walutowe Dolar Australijski – kilka sposób przedstawiamy poniżej. Przeanalizowaliśmy dostępne możliwości dostępne „od ręki”, gdzie konto lub rachunek możemy w prosty sposób założyć przez internet.

Konto Walutowe Dolar Australijski – Najlepszy Wybór

Miejsce #1: Konto Walutowe Dolar Australijski

Jednym z pierwszy rozwiązań jest założenie międzynarodowego konta bankowego. Możemy tam otworzyć zarówno konta złotówkowe (PLN), a także w dolarze australijskim oraz ponad 54 innych walutach świata. Największym plusem jest to, że otwierając konto w dolarze australijskim w rzeczywistości otwieramy konto w Australii. A to zapewnia przede wszystkim:

  • najniższe możliwe koszty utrzymania rachunku,
  • bezkonkurencyjne opłaty i prowizje,
  • brak prowizji za przewalutowanie,
  • brak opłat i prowizji za korzystanie z bankomatów na całym świecie.

Poza tym możemy otwierać wiele innych kont, w różnych walutach np. w Złotówkach – dzięki temu mamy najlepszy, możliwy kurs wymiany walut, natychmiastowe i bezpłatne przelewy oraz wiele innych.

Konto bankowe praktycznie za 0 zł możemy otworzyć w WiseTUTAJ INSTRUKCJA: Jak założyć i zweryfikować konto przez internet w 15 minut?Sprawdź więcej szczegółów >>

Bez względu na to ile rachunków otwierasz w Wise – otrzymasz tylko jedną kartę – wielowalutową. Płacąc za zakupy system automatycznie wykryje walutę i pobierze kwotę z odpowiedniego rachunku walutowego. Zamiast posiadać kilka kart do różnych kont możemy otworzyć jedno i posiadać jedną kartę – niezwykła wygoda!

Konto Walutowe Dolar Australijski

Kantory Internetowe

Miejsce #2: Kantory internetowe w Polskich Bankach

Niektóre Polskie Banki mają w ofercie kantor internetowy, w którym mamy możliwość zamówić wielowalutową kartę. Co prawda nie oferuję założenia rachunku bezpośrednio w australijskim banku, będą to raczej wirtualne konta. To może wiązać się z wyższymi opłatami za przewalutowanie, przelewy oraz pozostałe transakcje. Dlatego ta opcja jest niejako na drugim miejscu.

Polskie Banki mają też o wiele wyższe opłaty i prowizje przy prowadzeniu, obsłudze kont walutowych. Jednym z kantorów internetowych może być Alior Kantor Internetowy – WIĘCEJ INFORMACJI.

W ramach oferty możemy wyrobić kartę wielowalutową, która umożliwia płatności w ponad 160 walutach (w tym Dolar Australijski). Otwarcie i prowadzenie konta jest bezpłatne, wypłaty z bankomatów są za 0 zł – tylko jedna w miesiącu.

Sprawdź więcej szczegółów >>

Karty Wielowalutowe

Miejsce #3: Konto Walutowe Dolar Australijski

Sprawdź jakie konto posiada w ofercie wielowalutową kartę w Rankingu Kont Osobistych. Jeśli dane konto posiada kartę wielowalutową to wystarczy po prostu założyć rachunek w danym banku. UWAGA! To rozwiązanie ma minus – nie w każdym banku będzie dostępna waluta: dolar australijski.

Podsumowanie – jakie rozwiązanie wybrać

Jak widać istnieje kilka sposobów, aby założyć konto walutowe w dolarze australijskim. Przy czym najlepszym wyborem wydaje się konto Wise, ponieważ jest bardzo funkcjonalne, obsługuje wiele walut, oferuje kartę wielowalutową przy jednoczesnym braku opłat i prowizji za prowadzenie rachunku. Na tym koncie wykonamy szybko przelew z jednego rachunku na drugi, mamy tam minimalne lub brak opłat i prowizji za przewalutowanie, przelewy czy wypłaty,

Największą zaletą jest fakt, że Wise współpracuje z bankami w Australii, zatem otwierając rachunek walutowy w dolarze australijskim wszelkie pieniądze rzeczywiście będą zabezpieczone przez australijski bank. Dodatkową zaletą tego typu rozwiązania jest to, że generuje to minimalne lub brak opłat przy przelewach lub przewalutowaniach. Jest to najbardziej korzystna opcja z aktualnie dostępnych na rynku.

Oceń artykuł: 4.8 / 5 (25 głosy)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments