Paysera a komornik: Czy warto założyć konto Paysera?

Paysera a komornik: Czy warto założyć konto Paysera? Czy to konto jest bezpieczne? Czy można przyjmować przelew od pracodawcy lub zasiłki socjalne na konto Paysera?

W tym artykule dowiesz się nceajważniejszych kwestii związanych z kontem Payserem i jak wygląda sytuacja w przypadku komornika. Jakie są opłaty oraz prowizje, a co najważniejsze czy w ogóle opłaca się zakładać tam konto.

Wstęp: Paysera a komornik – Paysera, czyli parabank z Litwy

Zanim zaczniemy opisywać czy warto założyć konto Paysera, aby ukryć się przed komornikiem. Warto najpierw przyjrzeć się samemu kontu Paysera. Paysera nie jest bowiem typowym, tradycyjnym bankiem. Jest to pewnego rodzaju wirtualny parabank, firma typu fintech z siedzibą na Litwie. Informacje na podstawie Wikipedii.

Zatem na samym początku mamy już pewne utrudnienie. Ponieważ instytucja finansowa z Litwy nie posiada polskich numerów bankowych. W ramach konta otrzymamy litewski numer IBAN. Większość pracodawców w Polsce nie przeleje wynagrodzenia na takie konto. Wszelkie zasiłki, emerytury, renty czy świadczenia 500+ również nie zostaną przelane na takie konto.

Nie ma możliwości również wpłacać pieniędzy na takie konto we wpłatomatach, ponieważ Paysera nie ma podpisanych umów z polskimi dostawcami i właścicielami wpłatomatów!

Zatem jedyny sposób na zasilenie konta Paysera to europejski przelew SEPA z konta w Polsce. Jednak skoro mamy komornika na koncie w Polsce to i tak środki zostaną zablokowane, a komornik zostawi nam jedynie kwotę wolną od zajęcia.

Zatem jaki jest sens, aby robić przelew z polskiego konta na zagraniczne? Możemy ewentualnie robić przelewy z konta znajomych lub rodziny, ale z tym zawsze jest znacznie więcej „roboty”.


Paysera a komornik – to nie jest BANK!

Paysera nie jest bankiem, a instytucją finansową. Tutaj jest kolejne ryzyko, ponieważ Paysera nie podlega pod Bankowe Fundusze Gwarancyjne. Jest to firma, która może zbankrutować, a w przypadku bankructwa – niestety nikt nie odda Ci pieniędzy, które będziesz tam trzymać!

Dlatego jeśli zdecydujesz się na założenie konta za granicą to polecamy tylko i wyłącznie prawdziwe, sprawdzone i zaufane banki, które muszą przestrzegać pewnych przepisów miedzynarodowych. To gwarantuje Ci pełne bezpieczeństwo Twoich pieniędzy na takim zagranicznym koncie.

Poniżej znajdziesz instrukcje jak można założyć konto w wybranych krajach europejskich. Niektóre banki oferują polskie numery IBAN, a także możliwość robienia przelewów w PLN! Zatem są to o wiele lepsze alternatywy niż Paysera.

POLECAMY ZAGRANICZNE KONTA BANKOWE
KTÓRE ZAŁOŻYSZ W 100% ONLINE!
Jak założyć konto bankowe przez internet w Holandii wraz z kontem EURO oraz możliwością przelewów walutowych - w tym PLN? SPRAWDŹ: [INSTRUKCJA KROK PO KROKU] WEJDŹ TUTAJ

Jak założyć międzynarodowe konto bankowe online, z tanimi przelewami walutowymi (ponad 50 walut w tym: PLN)? SPRAWDŹ: [INSTRUKCJA KROK PO KROKU] WEJDŹ TUTAJ

Jak założyć konto bankowe w Niemczech bez meldunku przez internet? WIĘCEJ: [INSTRUKCJA] NA TEJ STRONIE

-

Wszystkie instrukcje przeprowadzą Cię krok po kroku przez proces rejestracji, zamówienia karty. Omawiamy również jak zrobić przelew z konta lub wpłacić pieniądze na takie konto, a nawet jak otrzymywać przelew od pracodawcy lub wszelkie świadczenia ZUS.


Paysera a komornik – jakie są opłaty w Paysera?

Kolejnym argumentem przemawiającym przeciwko rachunkowi w Paysera to opłaty i prowizje.

O ile za założenie konta nie zapłacimy ani jednego eurocenta, o tyle w przypadku przelewów, płatności kartą czy wypłatów z bankomatów – robi się już nieciekawie… Podobnie jeśli chodzi o zamówienie karty czy wyrobienie duplikatu. Choć nie są to zbyt wygórowane kwoty to i tak wychodzi znacznie drożej niż w przypadku proponowanych przez nas rozwiązań.

Dokładny cennik usług Paysera można znaleźć bezpośrednio na tej stronie: https://www.paysera.pl/v2/pl-PL/ceny

Paysera a komornik – czy warto zakładać konto?

KONTO PAYSERA A KOMORNIK

Podsumowanie: Paysera a komornik 

Zdecydowanie odradzamy zakładanie konta Paysera tylko po to, aby uniknąć komornika. Konto z punktu widzenia życia w Polsce jest całkowicie niepraktyczne.

Problemy pojawiają się w przypadku przelewów, które wymagają przewalutowania oraz dodatkowych opłat za przelew europejski typu SEPA lub SWIFT. W przypadku tych drugich przelewów (SWIFT) koszt przelewu sięga nawet 80 zł za jeden przelew.

Ponadto wszelkie wpłaty na Paysera mogą być realizowane z innych kont bankowych. Co mija się z celem założenia takiego konta skoro masz zajęcie komornicze.

Jeśli chcesz zaoszczędzić sobie czasu, pieniędzy i nerwów to znacznie lepszym rozwiązaniem jest założenie konta w prawdziwym banku za granicą. Przykładowo Międzynarodowe Konto Bankowe, które opisywaliśmy oferuje konta w złotówkach – otrzymamy również polski numer IBAN, zatem bez problemu na takie konto będziemy mogli przyjmować wypłaty od pracodawcy czy przelewy ze świadczeniami z ZUS lub innej instytucji.

POLECAMY ZAGRANICZNE KONTA BANKOWE
KTÓRE ZAŁOŻYSZ W 100% ONLINE!
Jak założyć konto bankowe przez internet w Holandii wraz z kontem EURO oraz możliwością przelewów walutowych - w tym PLN? SPRAWDŹ: [INSTRUKCJA KROK PO KROKU] WEJDŹ TUTAJ

Jak założyć międzynarodowe konto bankowe online, z tanimi przelewami walutowymi (ponad 50 walut w tym: PLN)? SPRAWDŹ: [INSTRUKCJA KROK PO KROKU] WEJDŹ TUTAJ

Jak założyć konto bankowe w Niemczech bez meldunku przez internet? WIĘCEJ: [INSTRUKCJA] NA TEJ STRONIE

-

Oceń artykuł: 4.8 / 5 (47 głosy)
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

to jest tak mam dostać pieniądze i darczyńca wybrał sobie Bank Paysera i powiedział mi że my się zalogował to dostanę pieniądze Teraz darczyńca mówi mi że ten bank że ten bank Payser woła pieniędzy 80 €, aby aktywować aby aktywować konto Ciekawe jest to że nigdy na świecie A w Polsce i Wielkiej Brytanii bank nie woła pieniędzy aby aktywować konto bo jak nie aktywujesz nie dostaniesz transferu Dziwne jest to że przez różne banki internetowe i banki ten co wysyła czyli nadawca ten co wysyła pieniądze ponosi wszystkie koszty a tu Bank Paysera obarcza mnie kosztami aktywacyjny że mam aktywować podałem wszystkie dokumenty itc wszystkie dane mojej pracy a i wszystkie dane bankowe moje mojego banku bo darczyńca mówi że ten przez ten bank Paysera dostanę od darczyńcy pieniądze więc ja to zrobiłem ale teraz mówi ten człowiek nie wiem czy on jest z tego Paysera czy czy Kim on jest .Ale mówi mi że muszę opłacić 80 € żeby aktywować weryfikować moją tożsamość bankową No po prostu dla mnie to chyba kpina jest. Aby dostać pieniądze odbiorca muszi opłaca aktywacje tożsamości bankowej. Dziwe jest to. Revolut czy Wise podlega pod te same przepisy. Ale oni nie pobieraja aktywacji bo nadawca oplaca.

Ani w polsce ani w Wielkiej Brytani banki nie pobieraja przed tranzakcja oplat aby otrzymac pieniadze. Tak jak western union czy Remity lub PayPal lub Money Transwer albo Transfer go i Sami swoi. Aby otrzymac pieniadze odbiorca nic nie oplaca. Bo wystarczy ze nadawca ktory wysyla on wszystko oplaca i on po daje pilne dokumenty a odbiorca pobiera pieniadze ktory to nadawca nadaje mu transwer i nadawca wybiera sobie ktora dla nie go opcja jest ciekawa i to nadawca wszystko oplaca a nie odbiorca. Nie wiem czy Pan rozumie. Dalem Panu moje dane mojego banku. Dla mnie jest to dziwne. Bank Paysera wysle mi transfer duza kwote ale przed tem musze aktywowac. Bo jezeli ten transfer bedzie robiony przez bank Paysera to ta suma aktywuje przelew.Nadal mi nie odpowiedział. Aby dostać od darczyncy darowiznę darczyńca wybrał bank który nazywa się Paysera który nadawca mi wysyła darowiznę a ja jako odbiorca muszę opłacić aktywacje. Bardzo dziwne z tego co wiem banki nie pobierają od odbiorcy aktywacji raczej to nadawca wszystko opłaca. Tak jak wszystkie banki nie pobierają od odbiory aktywacji bo to nadawca daje wszelkie dokumenty aby odbiorca dostał np darowiznę od darczyńcy.

Ani w polsce ani w Wielkiej Brytani banki nie pobieraja przed tranzakcja oplat aby otrzymac pieniadze. Tak jak western union czy Remity lub PayPal lub Money Transwer albo Transfer go i Sami swoi.

Dziwe jest to. Revolut czy Wise podlega pod te same przepisy. Ale oni nie pobieraja aktywacji bo nadawca oplaca.Czy ktoś pomoże mnie to zrozumieć czy to jest jedne wielkie oszustwo.