KONTO PAYSERA A KOMORNIK

Paysera a komornik: Czy warto założyć konto Paysera?

Paysera a komornik: Czy warto założyć konto Paysera? Czy to konto jest bezpieczne? Czy można przyjmować przelew od pracodawcy lub zasiłki socjalne na konto Paysera? W tym artykule dowiesz się nceajważniejszych kwestii związanych z kontem Payserem i jak wygląda sytuacja w przypadku komornika. Jakie są opłaty oraz prowizje, a co najważniejsze czy w ogóle opłaca się zakładać tam konto.

Wstęp: Paysera a komornik – Paysera, czyli parabank z Litwy

Zanim zaczniemy opisywać czy warto założyć konto Paysera, aby ukryć się przed komornikiem. Warto najpierw przyjrzeć się samemu kontu Paysera. Paysera nie jest bowiem typowym, tradycyjnym bankiem. Jest to pewnego rodzaju wirtualny parabank, firma typu fintech z siedzibą na Litwie. Informacje na podstawie Wikipedii.

Zatem na samym początku mamy już pewne utrudnienie. Ponieważ instytucja finansowa z Litwy nie posiada polskich numerów bankowych. W ramach konta otrzymamy litewski numer IBAN. Większość pracodawców w Polsce nie przeleje wynagrodzenia na takie konto. Wszelkie zasiłki, emerytury, renty czy świadczenia 500+ również nie zostaną przelane na takie konto.

Nie ma możliwości również wpłacać pieniędzy na takie konto we wpłatomatach, ponieważ Paysera nie ma podpisanych umów z polskimi dostawcami i właścicielami wpłatomatów!

Zatem jedyny sposób na zasilenie konta Paysera to europejski przelew SEPA z konta w Polsce. Jednak skoro mamy komornika na koncie w Polsce to i tak środki zostaną zablokowane, a komornik zostawi nam jedynie kwotę wolną od zajęcia. Zatem jaki jest sens, aby robić przelew z polskiego konta na zagraniczne? Możemy ewentualnie robić przelewy z konta znajomych lub rodziny, ale z tym zawsze jest znacznie więcej “roboty”.


Paysera a komornik – to nie jest BANK!

Paysera nie jest bankiem, a instytucją finansową. Tutaj jest kolejne ryzyko, ponieważ Paysera nie podlega pod Bankowe Fundusze Gwarancyjne. Jest to firma, która może zbankrutować, a w przypadku bankructwa – niestety nikt nie odda Ci pieniędzy, które będziesz tam trzymać!

Dlatego jeśli zdecydujesz się na założenie konta za granicą to polecamy tylko i wyłącznie prawdziwe, sprawdzone i zaufane banki, które muszą przestrzegać pewnych przepisów miedzynarodowych. To gwarantuje Ci pełne bezpieczeństwo Twoich pieniędzy na takim zagranicznym koncie.

Poniżej znajdziesz instrukcje jak można założyć konto w wybranych krajach europejskich. Niektóre banki oferują polskie numery IBAN, a także możliwość robienia przelewów w PLN! Zatem są to o wiele lepsze alternatywy niż Paysera.

POLECAMY ZAGRANICZNE KONTA BANKOWE, KTÓRE ZAŁOŻYSZ W 100% ONLINE!
Jak założyć konto bankowe przez internet w Holandii wraz z kontem EURO oraz możliwością przelewów walutowych - w tym PLN? SPRAWDŹ: [INSTRUKCJA KROK PO KROKU] WEJDŹ TUTAJ

Jak założyć międzynarodowe konto bankowe online, z tanimi przelewami walutowymi (ponad 50 walut w tym: PLN)? SPRAWDŹ: [INSTRUKCJA KROK PO KROKU] WEJDŹ TUTAJ

Jak założyć konto bankowe w Niemczech bez meldunku przez internet? WIĘCEJ: [INSTRUKCJA] NA TEJ STRONIE

Wszystkie instrukcje przeprowadzą Cię krok po kroku przez proces rejestracji, zamówienia karty. Omawiamy również jak zrobić przelew z konta lub wpłacić pieniądze na takie konto, a nawet jak otrzymywać przelew od pracodawcy lub wszelkie świadczenia ZUS.


Paysera a komornik – jakie są opłaty w Paysera?

Kolejnym argumentem przemawiającym przeciwko rachunkowi w Paysera to opłaty i prowizje.

O ile za założenie konta nie zapłacimy ani jednego eurocenta, o tyle w przypadku przelewów, płatności kartą czy wypłatów z bankomatów – robi się już nieciekawie… Podobnie jeśli chodzi o zamówienie karty czy wyrobienie duplikatu. Choć nie są to zbyt wygórowane kwoty to i tak wychodzi znacznie drożej niż w przypadku proponowanych przez nas rozwiązań.

Dokładny cennik usług Paysera można znaleźć bezpośrednio na tej stronie: https://www.paysera.pl/v2/pl-PL/ceny

Paysera a komornik – czy warto zakładać konto?

KONTO PAYSERA A KOMORNIK

Podsumowanie: Paysera a komornik 

Zdecydowanie odradzamy zakładanie konta Paysera tylko po to, aby uniknąć komornika. Konto z punktu widzenia życia w Polsce jest całkowicie niepraktyczne. Problemy pojawiają się w przypadku przelewów, które wymagają przewalutowania oraz dodatkowych opłat za przelew europejski typu SEPA lub SWIFT. W przypadku tych drugich przelewów (SWIFT) koszt przelewu sięga nawet 80 zł za jeden przelew.

Ponadto wszelkie wpłaty na Paysera mogą być realizowane z innych kont bankowych. Co mija się z celem założenia takiego konta skoro masz zajęcie komornicze.

Jeśli chcesz zaoszczędzić sobie czasu, pieniędzy i nerwów to znacznie lepszym rozwiązaniem jest założenie konta w prawdziwym banku za granicą. Przykładowo Międzynarodowe Konto Bankowe, które opisywaliśmy oferuje konta w złotówkach – otrzymamy również polski numer IBAN, zatem bez problemu na takie konto będziemy mogli przyjmować wypłaty od pracodawcy czy przelewy ze świadczeniami z ZUS lub innej instytucji.

POLECAMY ZAGRANICZNE KONTA BANKOWE, KTÓRE ZAŁOŻYSZ W 100% ONLINE!
Jak założyć konto bankowe przez internet w Holandii wraz z kontem EURO oraz możliwością przelewów walutowych - w tym PLN? SPRAWDŹ: [INSTRUKCJA KROK PO KROKU] WEJDŹ TUTAJ

Jak założyć międzynarodowe konto bankowe online, z tanimi przelewami walutowymi (ponad 50 walut w tym: PLN)? SPRAWDŹ: [INSTRUKCJA KROK PO KROKU] WEJDŹ TUTAJ

Jak założyć konto bankowe w Niemczech bez meldunku przez internet? WIĘCEJ: [INSTRUKCJA] NA TEJ STRONIE

KONTO PAYSERA A KOMORNIK

TAGI: paysera komornik, paysera a komornik, czy konto paysera może zająć komornik, czy paysera jest bezpiecznym kontem.

4.8/5 - (42 votes)

Zostaw Komentarz!