Konto Socjalne PKO – Czy oferuje? Jak założyć?

Konto Socjalne PKO: Czy warto założyć tam konto socjalne?

Aktualizacja 19.03.2021: OBECNIE ZAKŁADANIE KONTA JEST NIEMOŻLIWE – PODOBNĄ OFERTĘ Z KARTĄ WIELOWALUTOWĄ MA PEKAO SPRAWDŹ >>. W ciągu 1-2 tygodni oferta PKO powinna już wrócić, o czym poinformuję w tym wpisie. A nawet lepszą, bo konto jest całkowicie darmowe, a dodatkowo możemy zgarnąć 200 zł premii!

Faktem jest, że bank PKO BP nie ma konta socjalnego jako takiego w swojej ofercie. Dla banków konto socjalne jest zwykłym rachunkiem, aby przekształcić konto w rachunek socjalny należy wykonać jeden, prosty krok, który opisałem TUTAJ.

Zatem jak założyć konto socjalne w PKO? KROK PO KROKU

Krok #1: Najpierw zakładamy nowe konto. Jeśli nie posiadamy jeszcze rachunku w PKO to należy wejść na specjalną stronę banku TUTAJ >> i złożyć wniosek przez internet. W ciągu kilku dni roboczych kurier przywiezie nam umowę, wystarczy ją podpisać, a wszystkie hasła i numery do konta otrzymamy od banku przez SMS.

Jeśli masz konto w PKO to, aby otworzyć konto socjalne należy założyć odrębny rachunek najlepiej w INNYM BANKU! Konto możesz założyć korzystając z Rankingu Kont Osobistych TUTAJ >>, dzięki temu wybierzesz całkowicie bezpłatny rachunek, bez dodatkowych czy ukrytych opłat.

WAŻNE! W tym przypadku na konto socjalne mogą wpływać jedynie środki wynikające ze świadczeń socjalnych (500+, alimenty, zasiłki). NIE POWINNO SIĘ przelewać wypłaty lub pieniędzy z innego źródła. Dlatego w tym celu należy posiadać minimum dwa konta. Na jedno konto w banku powinny trafiać: wynagrodzenie, inne przelewy, a na drugie (na konto socjalne) tylko i wyłącznie świadczenia. Jest to bardzo ważne, aby właśnie tak rozdzielać środki. W przeciwnym wypadku środki gromadzone na koncie socjalnym będą blokowane.

Krok #2: Jeśli już konto zostało założone i znasz już numer rachunku to wystarczy przekształcić je na konto socjalne. Jak to zrobić dokładnie? Sprawdź w moim wpisie: Konto Socjalne, zabezpiecz swoje świadczenia.

konto socjalne PKO BP

 

Konto Socjalne PKO – jakie są opłaty przy Koncie Za Zero?

Otwarcie konta: 0 zł
Prowadzenie konta: 0 zł (dla posiadaczy karty płatniczej)
Wydanie karty do konta: 0 zł
Obsługa karty: 0 zł

Bankomaty: 0 zł za wypłaty z ponad 3000 bankomatów PKO BP.

Wiele dodatkowych zalet dla beneficjentów 500+ między innymi niższe opłaty lub brak opłat, a także niższy warunek dotyczący płatności kartą. Jeśli pobierasz 500+ to wystarczy zrobić kartą transakcje na łączną kwotę min. 200 zł.

PRZEJDŹ NA STRONĘ BANKU I ZAŁÓŻ KONTO >>

4.9/5 - (24 votes)