Konto Socjalne PKO – Czy oferuje? Jak założyć? PORADNIK

Konto Socjalne PKO: Czy warto założyć tam konto socjalne? W jaki sposób założyć konto socjalne w tym banku i jakie są alternatywne rozwiązania? Czy bank PKO oferuje jakieś benefity dla osób będących beneficjentami różnych programów socjalnych?

W tym artykule omówimy wszystkie kwestie związane z kontem socjalnym w banku PKO BP.

Konto Socjalne PKO

Na samym początku musimy jednak obalić kilka mitów, które przez wiele lat pojawiły się wokół tematu kont socjalnych. Ostatnimi czasy nabrały jedynie na sile, a w rzeczywistości takie informacje mogą wprowadzać klientów w błąd.

W banku nie istnieje pojęcie „konto socjalne”, nie znajdziemy takiego rozwiązania ani w ofercie bankowej, ani w regulaminie bankowym. Żaden bank w Polsce na dzień dzisiejszy nie oferuje konta socjalnego.

Jak to możliwe?

Oczywiście to nie jest żadna pomyłka z naszej strony. Takie są fakty i każdy pracownik banku potwierdzi nasze słowa. Co prawda konto socjalne nie jest wytworem bankowym, ale jak najbardziej istnieje.

W celu posiadania konta socjalnego należy przekształcić dowolne konto w konto socjalne, ale trzeba to zrobić wysyłając specjalne pismo do KOMORNIKAnie do banku. I w dalszej części artykułu dowiesz się krok po kroku jak założyć konto socjalne w dowolnym banku, nawet w PKO BP.

Konto Socjalne PKO – INSTRUKCJA KROK PO KROKU

Jeśli chcesz założyć konto socjalne w PKO BP postępuj zgodnie z instrukcją poniżej. Wyjaśniamy całą procedurę przekształcenia konta w konto socjalne – krok po kroku.

Konto Socjalne PKO – Krok 1

W celu założenia konta socjalnego w banku PKO BP wybieramy dowolne konto z oferty bankowej. Może to być „konto za zero” czy „Konto Bez Granic”. Poniżej linki do przedstawionych ofert:

Sprawdź ofertę banku „Konto za zero” na tej stronie >

Sprawdź ofertę banku „Konto Bez Granic” na tej stronie >

Rzecz jasna – wcale nie musisz otwierać konta akurat w PKO BP. Polecamy sprawdzić nasz Ranking Kont Osobistych i wybrać najlepszą, bezpłatną ofertę. Często banki oferują dodatkową gotówkę za samo założenie konta lub większą premię za spełnienie kilku prostych warunków jak np. płatność kartą, płatność blikiem czy wpłata na konto. Są to bardzo proste, codzienne czynności, za które możemy zgarnąć nawet 400 czy 500 zł ekstra.

Odwiedź Ranking Kont Osobistych >

Znajdziesz tam o wiele więcej ofert i często znacznie lepszych niż bank PKO BP.

Konto Socjalne PKO – Krok 2

Jeśli masz już założone nowe konto – czy to w PKO czy w dowolnym innym banku to możesz przygotować specjalne pismo do komornika. W tym piśmie musimy poinformować o tym, że założyliśmy nowe konto oraz trzeba napisać oświadczenie, że na to konto będą przyjmowane jedynie wpływy socjalne. W związku z tym należy zwrócić się z prośbą do komornika o to, aby nie zajmował tego rachunku.

Pamiętaj jednak, aby nie oszukiwać w tej kwestii. Jeśli komornik odkryje, że na konto przyjmowane są również inne wpływy to konto zostanie zablokowane i nie będzie możliwości otwarcia kolejnego konta socjalnego.

WZÓR DO POBRANIA TUTAJ: Konto Socjalne – Pismo Do Komornika WZÓR

Wskazówki:
Po zgłoszeniu rachunku do komornika możemy cieszyć się nowym kontem, na którym środki nie będą już blokowane. Najważniejsze, aby to był nowy, osobny rachunek. Nie należy w tym przypadku mieszać dochodów.

Jak wypełnić wniosek? Krok po kroku

Wniosek o konto socjalne powinien zawierać następujące informacje:

  1. Dane osobowe wnioskodawcy, w tym imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer PESEL i numer dowodu osobistego.
  2. Dane dotyczące zobowiązań, w tym nazwę i adres wierzyciela, numer rachunku bankowego, na którym odbywa się egzekucja oraz wysokość długu.
  3. Dane dotyczące rachunku bankowego, na którym ma zostać założone konto socjalne, w tym nazwę banku, numer rachunku bankowego i rodzaj rachunku (np. rachunek osobisty, rachunek oszczędnościowy).
  4. Oświadczenie, że wnioskodawca nie posiada innego konta socjalnego.

 

Oceń artykuł: 4.8 / 5 (34 głosy)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments