Jak założyć konto bankowe we Francji? Jak założyć konto internetowe we Francji? Czy trzeba posiadać zameldowanie oraz pracę na terenie Francji? Czy są jakieś alternatywne, wirtualne banki, w których można założyć konto w EURO całkowicie przez internet?
W tym krótkim poradniku dowiesz się wszystkiego co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na otwarcie konta we Francji.
Wstęp: Jak założyć konto bankowe we Francji?
Czy jest możliwe, aby w ogóle założyć konto bankowe we Francji? Czy nierezydent może po prostu złożyć wniosek o konto i co ważniejsze, czy taki wniosek zostanie zaakceptowany przez bank?
Zasady w większości krajów europejskich dla obywateli UE są bardzo podobne. W tym przypadku również osoba, która nie jest obywatelem Francji może bez problemu założyć konto w dowolnym francuskim banku.
Francja przyciąga głównie migrantów zarobkowych, dlatego też wiele ofert w bankach dla zagranicznych nierezydentów to po prostu konta osobiste.
Francja nie jest raczej kierunkiem migracji dla biznesu, z tego co zaobserwowaliśmy to są bardziej atrakcyjniejsze kierunki jak np. firma w Estonii, o której pisaliśmy szerzej w tym artykule.
Konto bankowe we Francji – przez internet
Czy można założyć konto internetowe we Francji? Czy polak może założyć konto bankowe we Francji wysyłając wniosek online? Niestety, na chwilę obecną żaden bank we Francji nie udostępnia takiej możliwości.
Jedyną metodą założenia konta bankowego we Francji jest wizyta osobista w oddziale dowolnego, francuskiego banku. Dokładnie o tym sposobie przeczytasz w kolejnym akapicie.
Natomiast mamy i dobrą wiadomość dla wielu osób, które chcą otworzyć konto bankowe we Francji, konto w Euro, a z różnych powodów nie mogą się stawić na spotkanie z przedstawicielem banku. w ogóle nie planują wyjazdu do Francji lub z innych przyczyn wniosek w banku został odrzucony.
Jeśli potrzebujesz konto w Euro to możesz założyć w dowolnym innych europejskim kraju, takim, w którym funkcjonują wirtualne banki. W strefie euro nie ma większego znaczenia kraj banku, większość pracodawców i instytucji bez problemu przeleje pieniądze na dowolne konto w strefie euro, nawet jeśli jest w innym kraju.
Wyjątkiem są oczywiście kraje, w których główną walutą nie jest EURO jak np. Polska, Czechy itd… Zatem konta walutowe w Polsce zdecydowanie nie spełnią swojego zadania.
Z tego powodu możesz śmiało otworzyć konto w internetowym banku np. w Holandii. Proces zakładania konta dla nierezydentów jest w 100% online, cała procedura zakładania konta to zaledwie 15 minut wraz z pełną weryfikacją tożsamości – wówczas wysyła się zdjęcie dokumentów oraz „selfie”.
Na podobnej zasadzie możesz otworzyć międzynarodowe konto bankowe, które umożliwia rozliczanie w ponad 54 walutach i w ponad 80 krajach. Jak założyć konto, jak zweryfikować dane, jak zamówić kartę, którą można płacić w każdym kraju na świecie – to wszystko dokładnie zostało opisane w poniższych instrukcjach.
KTÓRE ZAŁOŻYSZ W 100% ONLINE!
Jak założyć międzynarodowe konto bankowe online, z tanimi przelewami walutowymi (ponad 50 walut w tym: PLN)? SPRAWDŹ: [INSTRUKCJA KROK PO KROKU] WEJDŹ TUTAJ ➡
Jak założyć konto bankowe w Niemczech bez meldunku przez internet? WIĘCEJ: [INSTRUKCJA] NA TEJ STRONIE ➡
-
Konto bankowe we Francji – wizyta osobista w banku
Naturalnie istnieje alternatywna droga założenia rachunku we Francji. Ta metoda jest dedykowana osobom, które koniecznie potrzebują konto w Euro w banku z siedzibą we Francji lub po prostu jeśli ktoś przebywa aktualnie we Francji i ma taką możliwość.
Co będzie potrzebne, aby otworzyć konto bankowe we Francji?
W zależności od banku wymagane dokumenty mogą się różnić. Zatem rekomendujemy kontakt z wybranym bankiem, w celu omówienia niezbędnej dokumentacji, tak, aby uniknąć wszelkich wpadek. Poniżej lista najczęściej wymaganych dokumentów:
- dokument tożsamości (najczęściej dowód osobisty lub paszport – z datą ważności nie krótszą niż 6 miesięcy),
- potwierdzenie adresu zameldowania na terytorium Francji,
- dla osób spoza UE będzie wymagana wiza,
- zaświadczenie o zatrudnieniu lub w przypadku studentów odpowiednie zaświadczenie z uczelni.
Banki wymagają najczęściej odpowiedniego tłumaczenia dokumentów na język francuski wraz z poświadczeniem notarialnym lub licencjonowanego tłumacza przysięgłego.
Dodatkowo bank może wymagać wszelkich innych aktualnych kopii dokumentów np. rachunki za media, gaz lub energię, paski wypłat, opinie z banków w kraju ojczystym itd.
Warto pamiętać, że nie wszystkie banki w ogóle umożliwiają otwarcie kont dla nierezydentów. Bardzo często ostatnimi czasu wymaga się, aby udowodnić, że jest się w stanie pokryć wszelkie koszty związane z pobytem i mieszkaniem we Francji.
Najlepsze francuskie banki – jak wybrać odpowiednią ofertę?
Jako, że Francja jest dość dużym krajem z jedną z najsilniejszych gospodarek na świecie możemy tam znaleźć wiele banków krajowych czy międzynarodowych. Minusem jest fakt, że francuskie banki nie zatrudniają raczej pracowników mówiących w języku angielskim. Ciężko nawet znaleźć infolinię czy czat po angielsku. W związku z tym najlepiej będzie jeśli przy zakładaniu konta będzie towarzyszyć nam tłumacz lub znajomy biegle władający językiem francuskim.
Poniżej krótki opis najlepszych i największych banków we Francji:
- Crédit Agricole – dobrze znany bank, ponieważ w zasadzie działa międzynarodowo. Jednak uwaga! Nie ma możliwości założyć konto francuskie w polskim oddziale – to tak niestety nie działa… Prawnie to są dwie odrębne spółki i oddziały z Polski nie mają wglądu w konta bankowe we Francji. Dużym plusem banku jest możliwość obsługi konto w języku angielskim.
- BNP Paribas – kolejny dobrze znany bank z Polskiego rynku. Niestety w tym przypadku również nie ma możliwości założyć w Polsce konta we Francji. Tak czy inaczej musimy udać się do oddziału we Francji. Dużą zaletą banku we Francji jest to, że bank posiada rozbudowaną sieć bankomatów. Jest to największy bank we Francji, zatem w zasadzie oddziały czy bankomaty można bardzo łatwo znaleźć. Jeśli chodzi o opłaty to są one skorelowane z użytkowaniem konta. Im więcej korzystasz, tym mniej po prostu płacisz.
- La Banque Postale – ten bank korzysta z infrastruktury pocztowej – chyba nie trzeba tłumaczyć jakie korzyści zapewnia takie rozwiązanie. Tysiące oddziałów w praktycznie każdej miejscowości mamy do dyspozycji. Niestety, nie ma możliwości, aby otworzyć konto w języku angielskim, problem może być również z obsługą angielską. W tym przypadku najlepiej znać język francuski lub poprosić o pomoc osobę z biegłą znajomością francuskiego.
Alternatywne wirtualne banki we Francji lub UE
Jak założyć konto bankowe we Francji korzystając z oferty wirtualnego banku?
Jak widzimy, aby otworzyć i posiadać konto bankowe we Francji musimy przygotować masę dokumentów, odwiedzić bank osobiście oraz najlepiej znać język francuski.
Zatem konto bankowe we Francji mimo, że każdy ma prawo otworzyć – nie jest dla każdego. Na szczęście na pomoc przychodzą nam banki w innych krajach, które umożliwiają obcokrajowcom otwieranie kont w EURO.
Z punktu widzenia życia we Francji nie ma to absolutnie żadnego znaczenia w jakim kraju będziemy mieć konto – ważne, aby główną walutą było Euro. Załóżmy, że otwieramy konto w Euro w Holandii.
Otrzymujemy w pełni funkcjonalną kartę (do wyboru: VISA, MasterCard lub Maestro), taką kartą możemy bez prowizji i dodatkowych opłat płacić we Francji oraz innych europejskich krajach, możemy wypłacać pieniądze z bankomatów. Na takie konto możemy otrzymywać przelew wypłaty – większość pracodawców nie będzie robić z tym problemów – podobnie jak instytucji państwowych.
Zatem warto otworzyć konto w innym banku, po prostu przez internet – cały proces zajmuje około 15 minut! A weryfikacja tożsamości to jest kwestia 2-3 minut wystarczy wysłać zdjęcie dowodu lub paszportu oraz twarzy.
Algorytm automatycznie weryfikuje te zdjęcia, więc jest to dość szybkie. Wszystko opisywaliśmy dokładnie w naszych instrukcjach. Sprawdź linki poniżej.
KTÓRE ZAŁOŻYSZ W 100% ONLINE!
Jak założyć międzynarodowe konto bankowe online, z tanimi przelewami walutowymi (ponad 50 walut w tym: PLN)? SPRAWDŹ: [INSTRUKCJA KROK PO KROKU] WEJDŹ TUTAJ ➡
Jak założyć konto bankowe w Niemczech bez meldunku przez internet? WIĘCEJ: [INSTRUKCJA] NA TEJ STRONIE ➡
-
Czym się zatem różni konto w EURO od konta walutowego?