Konto Bez Komornika – W jakim banku komornik nie znajdzie konta?

konto bezpieczne od komornika

Bez wątpienia najczęstszą metodą przeprowadzania egzekucji przez komornika jest zajęcie środków na rachunku bankowym. Często na forach czy portalach społecznościowych można znaleźć dyskusje zadłużonych osób szukających konto bez komornika. Dostaję również od Was wiele maili i zapytań: Czy są banki które nie współpracują z komornikiem? itp.

Wiele osób zadaje te pytania, niestety odpowiedź brzmi – nie. Komornik sądowy ma prawo zająć każdy rachunek w jakimkolwiek banku komercyjnym i bank ma prawny obowiązek, aby wykonać egzekucję w imieniu Komornika.

Oczywiście, nie byłbym sobą jeśli nie znalazłbym dla Was rozwiązania , aby mieć dobre i tanie konto bez komornika. W tym artukule opiszę jakie możliwości dają nowoczesne technologie, jak można korzystać z procesorów płatniczych i jak ochronić swój majątek. 

Jak działają komornicy?

Zanim przejdziemy do sedna tematu, opiszemy sobie jeszcze w jaki sposób w ogóle komornik może odnaleźć Twoje konto bankowe.

W tym celu wykorzystuje się system OGNIVO, do którego należą praktycznie wszystkie banki w Polsce, więc typowe konto w banku nie ukryje Twoich pieniędzy przed komornikiem.

Co prawda SKOKi nie należą do systemu OGNIVO. Nie oznacza to jednak, że nie podlegają zajęciu komorniczemu. Jeśli Komornik ustali, że posiadasz konto w SKOKu to wyśle standardowy nakaz zajęcia konta. Ponadto różnego rodzaju SKOKi wiążą się z ryzykiem bankructwa,a systemy bankowości „pamiętają” poprzednie dziesięciolecie.

Co zatem można zrobić, aby posiadać konto na które nie wejdzie komornik?

Wiele osób, które do mnie pisało korzystało z konta w procesorze płatniczym opartym o nowoczesne cyfrowe waluty, wykorzystywane przy transakcjach w internecie, a także obsługujące zwykłe waluty jak: Złotówki (PLN), Euro (EUR) czy dolary amerykańskie (USD).

Istnieje tam możliwość wyrobienia karty do konta z funkcją płatności zbliżeniowych, zatem płatności w sklepach nie będą stanowić problemu. Dodatkowo mamy możliwość wypłacać gotówkę z każdego bankomatu w Polsce i na Świecie.

Obsługa takiego konta jest identyczna jak zwykłego rachunku w banku komercyjnym. Plusem jest tylko to, że żaden komornik nie zablokuje Ci Twoich pieniędzy!

NIE MUSISZ KUPOWAĆ KRYPTOWALUT, MOŻESZ TAM TRZYMAĆ PO PROSTU ZŁOTÓWKI.

Jeśli boisz się nowych technologii to nie musisz korzystać z kryptowalut, ponieważ konto obsługiwane jest też w złotówkach. Jeśli natomiast zechcesz zarabiać na kryptowalutach to oczywiście masz możliwość inwestowania, jednak robisz to na własną odpowiedzialność. Ten wpis nie może być traktowany jako poradnik inwestycyjny.

Warto jednak zauważyć jakie korzyści daje korzystanie z kryptowalut:

  • wygoda użytkowania – bez żadnych pośredników, czyli szybkość w przeprowadzaniu transkacji, przelewy w każde miejsce na świecie trwają około 5-10 minut i wiążą sięjedynie  z minimalną prowizją.
  • nowoczesne waluty posiadają mechanizmy obronne przed inflacją – co to oznacza w praktyce? Nie jest możliwe dodrukowywanie takiej waluty przez rząd czy Narodowe Banki, dzięki temu wartość tej waluty w perspektywie czasu – rośnie, (co jest świetnym sposobem na pomnażanie oszczędności)
  • ponadto, kryptowaluty zapewniają godną zaufania anonimowość podczas transakcji.

Przy okazji należy zwrócić uwagę na wady i możliwe zagrożenia. Wraz z pojawieniem się nowych cyfrowych walut pojawiło się mnóstwo stron o charakterze edukacyjnym, które są nastawione na promowanie tylko i wyłącznie zalet wirtualnej waluty. Można tam znaleźć mnóstwo informacji na temat mocnych stron, natomiast wady są po prostu pomijane.

Największą wadą kryptowalut jest wykorzystywanie jej przez różne środowiska przestępcze ze względu na anonimowość, szybkość i brak kontroli ze strony organów państwowych
i międzynarodowych.

Najpopularniejszą obecnie cyfrową walutą jest Bitcoin.

Czym dokładnie jest kryptowaluta?

Waluty cyfrowe zostały zapoczątkowane właśnie przez Bitcoina w 2009 roku. Oparte są na bardzo zaawansowanych algorytmach kryptograficznych oraz sieci P2P. Dzięki temu można wykonaywać proste, szybkie i bezpieczne transakcje elektroniczne.

Inspiracją dla twórców tej technologii było złoto – to w jaki sposób było pozyskiwane oraz jakie funkcje pełniło w gospodarce.

W skrócie można powiedzieć, że Bitcoin ma pokrycie w mocy obliczeniowej komputerów. Tak jak niegdyś pieniądze miały pokrycie w złocie (obecnie nie mają już pokrycia, dlatego można je na masową skalę dodrukowywać)

Dobrze, ale jakie ma to zastosowanie aby posiadać konto bez komornika?

Wystarczy założyć sobie portfel w tym procesorze płatniczym oraz złożyć wniosek o wydanie karty płatniczej.

Komornik oraz żadna instytucja państwowa i międzynarodowa nie ma wglądu do takiego konta, dzięki temu:

  • Twoje pieniądze w całości są bezpiecznie
  • możesz wykonywać płatności kartą w sklepach i w internecie
  • możesz robić przelewy zwykłe w PLN oraz w 15 innych walutach cyfrowych
  • możesz wypłacać gotówkę z każdego bankomatu w Polsce i na Świecie!

To jest jedyna możliwość, aby komornik nie ściągał środków z konta.

Teraz pewnie zechcesz zapytać czy to jest w ogóle bezpieczne?

Banki co prawda posiadają Bankowy Fundusz Gwarancyjny, ale w każdej chwili również mogą zbankrutować. Najciekawszym faktem jest to, że w przypadku bankructwa banki mogą zabrać pieniądze Klientów.

A w przypadku kryptowalut?

To są zapisy kryptograficzne, które nie są własnością żadnej instytucji. Nie ma takiej możliwości, żeby kryptowaluta zbankrutowała. Może tracić na wartości (zwykłe waluty również mają wahania kursów), a może równiez zyskiwać.

Zresztą możesz spróbować najpierw z małą kwotą, jeśli takie rozwiązanie będzie się sprawdzać, wtedy możesz całkowicie przejść na korzystanie z takiego konta.

Możesz też oddawać swoje ciężko zarobione pieniądze komornikowi. Wybór należy do Ciebie – w końcu to Twoje pieniądze.

Jeśli jednak chcesz zadbać o swoje interesy to czytaj dalej…

Jak Założyć Konto Bez Komornika – poradnik

Pokażę Ci teraz jak założyć sobie tam konto, jak przelać pieniądze, jak złożyć wniosek o kartę, na czym polega weryfikacja.

POŻYCZKI BEZ BIK DLA ZADŁUŻONYCH – Sprawdź Ranking!

Sposób jest przetestowany przez kilku moich znajomych, oraz czytelników bloga. Śmiało możesz korzystać, a w razie dodatkowych pytań – pisz w komentarzu lub napisz bezpośrednio do mnie.

Tagi: bank bez komornika, banki które nie współpracują z komornikiem, banki nie współpracujące z komornikiem, gdzie założyć konto bankowe przed komornikiem, jak uciec przed komornikiem, jakiego konta nie zablokuje komornik, konto bankowe bez komornika, konto bez dostepu komornika, konto bez komornika, konto bezpieczne od komornika, konto na które nie wejdzie komornik, w jakim banku komornik nie znajdzie konta

Be the first to comment on "Konto Bez Komornika – W jakim banku komornik nie znajdzie konta?"

Leave a comment