konto bezpieczne od komornika

Konto Bez Komornika 2019 – W jakim banku komornik nie znajdzie konta?

Bez wątpienia najczęstszą metodą przeprowadzania egzekucji przez komornika jest zajęcie środków na rachunku bankowym. Często na forach czy portalach społecznościowych można znaleźć dyskusje zadłużonych osób szukających konto bez komornika. Dostaję również od Was wiele maili i zapytań: Czy są banki które nie współpracują z komornikiem? itp.

Wiele osób zadaje te pytania, niestety odpowiedź brzmi – NIE (są wyjątki – o czym w dalszej części artykułu). Komornik sądowy ma prawo zająć każdy rachunek w jakimkolwiek banku komercyjnym w Polsce i bank ma prawny obowiązek, aby wykonać egzekucję w imieniu komornika. Natomiast podam  sposób na posiadanie konta bez komornika, gdzie komornik nie ma możliwości, aby sprawdzić i zająć pieniądze.

Oczywiście, nie byłbym sobą jeśli nie znalazłbym dla Was rozwiązania, aby mieć dobre i tanie konto bez komornika. W tym artykule opiszę:

   • jakie możliwości dają nowoczesne technologie,
   • jak założyć konto bez komornika za granicą bez meldunku i całkowicie przez internet,
   • jak ochronić swój majątek, 

Zanim zaczniemy – kilka słów przypomnienia…

Ile w ogóle może zabrać komornik?

W przypadku zajęcia konta bankowego wszystko zależy od tego jakie są źródła naszych środków finansowych. Jeśli otrzymujemy pensję z tytułu umowy o pracę to komornik ma obowiązek zostawić kwotę wolną od zajęcia, czyli jakieś 1600 zł netto. Wszystko co będzie powyżej tej kwoty – trafi na konto komornika.

Sytuacja wygląda nieco gorzej w przypadku innych umów cywilnoprawnych (np. umowa zlecenie), wtedy komornik może zająć CAŁĄ WYPŁATĘ! Więcej o tym pisałem w artykule „Co może zająć komornik, a czego nie może zająć komornik? PORADNIK”.

Jak działają komornicy?

Zanim przejdziemy do sedna tematu, opiszemy sobie jeszcze w jaki sposób w ogóle komornik może odnaleźć Twoje konto bankowe.

W tym celu wykorzystuje się system OGNIVO, do którego należą praktycznie wszystkie banki w Polsce, więc typowe konto w banku nie ukryje Twoich pieniędzy przed komornikiem. Nie ma tutaj 100% gwarancji, choć zdarzają się wyjątki.

Zatem czy istnieje konto wolne od zajęć komorniczych?

Oczywiście, zdarzają się wyjątki, gdzie trudniej jest namierzyć konto. Wynika to z wielu różnych czynników takich jak błędy systemowe, inna kancelaria komornicza, wysokość długów, wiek długu, fakt, że komornik raz sprawdzając OGNIVO raczej nie sprawdza ponownie, a także wiele innych…

Na naszym blogu umieszczamy też najnowsze i najbardziej sprawdzone metody, zatem, aby być na bieżąco dodaj nasz blog do zakładek i odwiedzaj go co jakiś czas. A teraz przedstawiam dwa sposoby, ale najpierw WADY I ZALETY. Dzięki temu będziesz mógł w pełni świadomie zdecydować, które rozwiązanie wybrać.

SPOSÓB #1: Konta Bankowe Polecane Przez Ankietowanych.

W tych kontach komornikowi najwięcej czasu zajmuje znalezienie konta, o ile w ogóle odnajduje. Dlaczego tak się dzieje? Ciężko jednoznacznie stwierdzić, być może jest jakaś luka systemowa w OGNIVO, lub po prostu brane są pod uwagę inne czynniki. Dane, które prezentujemy są w oparciu o ankietę przeprowadzoną wśród osób zadłużonych.

Zalety:

bezpieczeństwo środków – zagwarantowane Bankowym Funduszem Gwarancyjnym.
nowoczesne konta bankowe w większości są darmowe – w niektórych przypadkach należy spełnić proste warunki, aby opłaty nie były naliczane.
– Możliwość próbowania. Możemy bezpłatnie otwierać i zamykać konta. Eksperymentowanie w tym przypadku jest wskazane.

Wady:

brak 100% gwarancji ochrony środków prze komornikiem.

SPOSÓB #2: Skorzystać z rozwiązania BEZ OGNIVO

Zalety:

 • 100% gwarancja, że komornik nie zablokuje Ci środków,
 • swoboda korzystania ze środków jak w przypadku zwykłego konta bankowego, można wyrobić kartę i wykonywać typowe przelewy,
 • nie trzeba posiadać meldunku za granicą
 • nie ma konieczności osobistego wstawiennictwa – wszystko można załatwić przez internet
 • gwarancja bezpieczeństwa –  jak w przypadku kont bankowych, gdzie jest Bankowy Fundusz Gwarancyjny, w razie upadku banku – można odzyskać swoje oszczędności do kwoty 100 000 EURO (czyli odpowiednik ~ 440 000 PLN).
 • bardzo dobre rozwiązanie dla działalności, firm, spółek itp.
 • CAŁKOWICIE BEZPŁATNE

Wady:

 • może pojawić się problem z przelewaniem na to konto wynagrodzenia bezpośrednio od pracodawcy lub innych zasiłków. Natomiast znalazłem na to sposób, więc nie jest to zbyt wielka wada.

W dalszej części szczegółowo opiszę Rozwiązanie POZA OGNIVO, także polecam doczytać artykuł do końca 😉

Sposób #1: Ranking Kont Bez Komornika

Na podstawie informacji zebranych od grupy ponad 2000 osób zadłużonych wybraliśmy banki, w których najbezpieczniej jest posiadać konto bez komornika. Przeprowadziliśmy ankietę, dzięki której dowiedzieliśmy się, gdzie możemy założyć konto bez komornika.

Oczywiście nie są to 100% pewniaki, bo takie się niestety nie zdarzą, ale w naszym rankingu kont bezpiecznych od komornika umieściliśmy tylko takie rachunki, które zapewnią najdłuższy czas bezpieczeństwa. Konta bankowe są w pełni darmowe. Otwarcie i prowadzenie tych kont nie wiąże się z żadnymi opłatami, także śmiało możesz wypróbować, a w razie konieczności — bez żadnych konsekwencji — konto możesz zamknąć w dowolnym momencie.

Jednak, aby osiągnąć podobne wyniki — konto należy założyć przez internet. Wysyłając wniosek online, a umowę przywiezie kurier — na koszt banku. W bankach są różne oferty kont. Dla osiągnięcia podobnych rezultatów umieszczam linki, które prowadzą do właściwego, wskazanego w ankiecie.


Ranking Kont

Miejsce #1: Konto — Przejdź na stronę banku >>

OCENA ANKIETOWANYCH: 4,1/5,0

To właśnie w tym banku ankietowani wskazywali, że najdłużej mogli prowadzić rachunek. Niektórzy nawet do 2 lat. Jest to jeden z nowszych banków na rynku, ale w 100% bezpieczny.

Największą zaletą posiadania tego konta jest to, że rachunek jest w pełni darmowy i bez żadnych warunków. Jak zapowiada bank — konto ZAWSZE będzie darmowe. Dlatego warto rozważyć założenie konta właśnie w tym banku.

Kolejnym atutem jest to, że możemy wypłacać pieniądze z każdego bankomatu w Polsce za 0 zł. BEZ ŻADNYCH LIMITÓW!

Podsumowując:

0 zł za otwarcie i prowadzenie konta
0 zł za wydanie i korzystanie z karty do konta
0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w POLSCE
Możliwość otwarcia dodatkowego konta oszczędnościowego z atrakcyjnym oprocentowaniem w skali roku

Aby otworzyć właściwe konto w tym banku kliknij w jeden z linków poniżej:

Więcej Szczegółów >>

Złóż wniosek ONLINE na specjalnej stronie >>

Bankomat nie wypłacił pieniędzy a pobrał z konta


Miejsce #2  – Sprawdź >>

OCENA ANKIETOWANYCH: 3,2/5,0

Otwarcie konta: 0 zł

Prowadzenie konta: 0 zł (dla osób poniżej 26. r. ż. lub dla osób, które posiadają miesięczne wpływy min. 1500 zł – w przeciwnym wypadku 10 zł.)

Wydanie karty: 0 zł

Obsługa karty: 0 zł (dla aktywnych posiadaczy, czyli należy wykonać transakcje na min. 300 zł w miesiącu – w przeciwnym wypadku 5 zł)

Sprawdź Więcej >>

Złóż Wniosek >>


Miejsce #3 mB— Sprawdź ofertę >>

OCENA ANKIETOWANYCH: 2,1/5,0

Jako konto jest bardzo niezawodne, natomiast bank istnieje od wielu lat i bardzo dobrze współpracuje z OGNIVO. W naszej ankiecie ten bank wskoczył na 3 miejsce. Pozostałe banki nie cieszą się dobrą opinią, zatem pozwoliliśmy sobie nie umieszczać ich w tym rankingu.

A jak wyglądają opłaty?

Otwarcie i prowadzenie konta: 0 zł
Wydanie karty do konta: 0 zł
Korzystanie z karty: 4 zł — w przypadku wykonania 5 transakcji w ciągu miesiąca — jesteśmy zwolnieni z tej opłaty zatem 0 zł.

Jak widać konto również może być darmowe, w przypadku aktywnego korzystania. Mimo wszystko znalazły się osoby, które bardzo chwaliły ten bank, więc warto spróbować.

Aby otworzyć właściwe konto w tym banku kliknij w link poniżej:

Wyślij wniosek ONLINE na specjalnej stronie >>

Ciężko ustalić od czego zależy fakt, że niektóre osoby zostają znalezione szybciej przez komornika, a w innych przypadkach zajmuje to znacznie dłużej lub w ogóle. Być może jest to kwestia wysokości zadłużenia, czasu trwania, a także samego komornika i częstotliwości sprawdzania systemu OGNIVO.

Wspólnymi siłami jednak udało nam się stworzyć ranking, z którego możesz teraz korzystać i próbować poszczególne konta. Trzymamy mocno kciuki, że znajdziesz rozwiązanie dla siebie.

 

Sposób 2: Konto poza OGNIVO w zagranicznym banku

Konto bez komornika: Poznaj sposób, który daje 100% gwarancję! Konto bezpieczne od komornika…

 

OTWÓRZ KONTO BEZ OGNIOVO >>

Wiele osób do mnie piszących korzysta z konta bez komornika w zagranicznym banku.  Konto umożliwia między innymi:

 • darmowe otwarcie i prowadzenie
 • bezpłatne korzystanie z karty bankomatowej
 • przelewy międzybankowe i SEPA za 0 zł
 • przyjmowanie przelewów z wynagrodzenia
 • przyjmowanie bezpośrednich przelewów z innych banków
 • darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie

Zatem konto i karta są jak najbardziej funkcjonalne. Co więcej! Za nic nie zapłacisz. W przypadku innych rozwiązań często wymagana jest dość wysoka opłata aktywacyjna, a później roczna. To rozwiązanie jest całkowicie darmowe!

OTWÓRZ DARMOWE KONTO BEZ OGNIOVO >>

Wejdź tutaj i uzyskaj więcej informacji:

lub czytaj dalej…

Dlaczego ten sposób daje 100% gwarancję?

 

   • Jest to bank z siedzibą w Niemczech – zatem jest to instytucja finansowa całkowicie poza systemem OGNIVO. Ogólnie OGNIVO jest polskim systemem i tylko podmioty działające na terenie naszego kraju wchodzą w skład OGNIVO. Zatem komornik nie ma technicznej możliwości, aby Cię znaleźć. Tym bardziej nie ma możliwości zablokowania Ci środków i ściągnięcia ich z konta.
   • Dodatkowo instytucja ta działa całkowicie legalnie w Unii Europejskiej i obowiązuje ją prawo ochrony majątku – jak w przypadku banków Polskich, gdzie w razie bankructwa – Twoje pieniądze są ubezpieczone do kwoty 100 000 EURO (czyli odpowiednik około 430 000 PLN).
   • Komornik nie ma prawa ingerować w konta bankowe poza granicami Polski. Wówczas byłoby to naruszanie suwerenności innego kraju, co jest przestępstwem międzynarodowym. Zatem masz 100% pewność, że konto i karta  są dla komornika nietykalne.
   • Różnica między zwykłym kontem za granicą, a tym rozwiązaniem jest taka, że składając wniosek o konto i kartę  nie ma konieczności posiadania meldunku za granicą. W przypadku tradycyjnych kont bankowych taki wymóg jak najbardziej obowiązuje!

OTWÓRZ KONTO BEZ OGNIOVO >>

UWAGA! Weź pod uwagę, że inne rozwiązania nie dają możliwości robienia przelewów. Jeśli decydujesz się na inne rozwiązanie, które znalazłeś w internecie to przeważnie przelew należy robić z polskiego konta. Konto w Polsce przecież jest lub może być zajęte przez komornika. Zatem jaki jest sens zakładania konta w jakimś procesorze lub instytucji? Dlatego ciekawym rozwiązaniem jest to konto, która umożliwia przyjmowanie przelewów bezpośrednio na konto w innych banków.

Główne zalety?

 • absolutna wolność od jakichkolwiek blokad komorniczych
 • możliwość ukrycia majątku
 • w pełni funkcjonalna karta płatnicza
 • anonimowe konto dla Polskich organów administracyjnych
 • niskie opłaty za korzystanie (jest tylko jedna opłata i to ROCZNA)
 • wniosek możesz złożyć całkowicie przez internet
 • nie ma konieczności posiadania meldunku za granicą (karta zostaje wysłana na adres w PL)
 • darmowa wysyłka karty na Twój polski adres

Komornik oraz żadna instytucja państwowa nie ma wglądu do takiego konta:

  • Twoje pieniądze w całości są bezpieczne
  • możesz wykonywać płatności kartą w sklepach i w internecie
  • możesz robić przelewy zwykłe w PLN
  • możesz wypłacać gotówkę z każdego bankomatu w Polsce i na Świecie!
  • przelew na konto możesz zrobić na poczcie lub ktoś z rodziny/znajomych może zrobić przelew bankowy

Dodatkowe zalety? 

 • brak kontroli wiarygodności kredytowej
 • brak dodatkowej weryfikacji i identyfikacji
 • bez jakichkolwiek zaświadczeń o zarobkach
 • wybór koloru karty: złoty lub czarny
 • dowolny wybór nazwiska na karcie
 • bezpłatne zamówienie karty
 • darmowe doładowania i darmowe płatności
 • możliwość przelewania wynagrodzenia bezpośrednio na konto

OTWÓRZ KONTO BEZ OGNIOVO >>

Jakie są opłaty za posiadanie takiej karty?

Nie ma żadnych opłat.

Co otrzymamy?

 • konto i kartę bezpieczną przed komornikiem (GWARANCJA!)
 • pełnowartościową kartę Mastercard
 • gwarancję, że Twój wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony (Rozpatrywane jest 100% wniosków mieszkańców UE)
 • indywidualne konto z kartą (bez powiązań z polskim rachunkiem bankowym)
 • konto, na które można przelewać pensje i inne dodatkowe dochody
 • prosta bankowość elektroniczne
 • natychmiastowe otwarcie konta bez dodatkowych procedur identyfikacyjnych

TO JEST JEDYNA MOŻLIWOŚĆ, KTÓRA DAJE CI 100% GWARANCJĘ I W PEŁNI FUNKCJONALNE KONTO BEZ KOMORNIKA!

 

Sposób na konto bez komornika jest przetestowany przeze mnie i  kilku moich znajomych, oraz czytelników bloga. Śmiało możesz korzystać, a w razie dodatkowych pytań – pisz w komentarzu lub napisz bezpośrednio do mnie.

Tagi: bank bez komornika 2019, banki które nie współpracują z komornikiem, banki nie współpracujące z komornikiem, gdzie założyć konto bankowe przed komornikiem, jak uciec przed komornikiem, jakiego konta nie zablokuje komornik, konto bankowe bez komornika, konto bez dostepu komornika, konto bez komornika, konto bezpieczne od komornika, konto na które nie wejdzie komornik, w jakim banku komornik nie znajdzie konta