Konto w ING Banku Śląskim – Najlepsze Konto Osobiste Na Rynku

Konto w ING to wielofunkcyjne konto osobiste, w którym większość operacji możemy wykonać samodzielnie. Nie tylko poprzez internet, ale również w nowoczesnej aplikacji mobilnej. W rzeczywistości konto jest niedrogie w prowadzeniu, a także całkowicie bezpieczne i przyjazne dla użytkowników. Konto zakładaj tylko na oficjalnej stronie dedykowanej temu kontu TUTAJ .

Dodatkowo zakładając konto do 31 marca 2019 możesz otrzymać nawet do 140 zł premii za korzystanie z konta.

Sprawdź też inne promocje bankowe >>

W tym wpisie dokładnie przyjrzymy się na jakich warunkach bank umożliwia prowadzenie konta. Przeanalizujemy wszystkie kwestie, tak aby wszystko było dla Ciebie jasne i przejrzyste.

Dla kogo jest konto w ING?

Rachunek w ING jest uniwersalnym rachunkiem dedykowanym dla każdej osoby pełnoletniej, która nie prowadzi działalności gospodarczej. Główne zalety konta oferty to:

 • niskie opłaty,
 • narzędzia do zarządzania finansami,
 • promocje i premie za założenie konta,
 • przejrzyste i proste w obsłudze konto z dostępem przez internet,
 • atrakcyjne oprocentowanie rachunku oszczędnościowego,
 • nowoczesna aplikacja mobilna Moje ING,
 • możliwość wykonywania płatności Google Pay, Blik i HCE,
 • korzyści wynikające z możliwości korzystania z programu „Moje rabaty”, dzięki któremu uzyskasz zniżki do wielu tradycyjnych i internetowych sklepów,
 • możliwość wyrobienia karty wielowalutowej (więcej informacji o tej karcie znajdziesz na końcu artykułu).[spacer height=”20px”]

  [spacer height=”20px”]

Jak widać oferta banku ING jest bardzo atrakcyjna, a samo założenie konta wiąże się z wieloma korzyściami.

Jak wyglądają opłaty i prowizje?

Generalnie założenie i prowadzenie konta jest bezpłatne. Również wydanie karty do konta jest darmowe, natomiast opłaty mogą być naliczane jeśli z tej karty nie będziemy korzystać – opłata wynosi 7 zł miesięcznie. Można uniknąć tej opłaty!

Konto jest bezpłatne, dla aktywnych użytkowników.

Aby uniknąć opłaty wystarczy robić transakcje kartą na łączną kwotę minimum 300 zł (200 zł dla osób do 26. roku życia) miesięcznie. Jeśli na co dzień płacimy kartą za zakupy to spełnienie tego warunku jest w rzeczywistości bardzo proste.

Sprawdźmy, jak przedstawiają się pozostałe opłaty i prowizje za podstawowe czynności.

Otwarcie i stałe koszty:

 • 0 zł za otwarcie rachunku – w przypadku otwarcia przez internet dostawa wszystkich dokumentów przez kuriera jest na KOSZT BANKU, czyli nic nie płacimy za to i możemy skorzystać z bardzo wygodnej metody otwarcia konta,
 • 0 zł za prowadzenie rachunku – bank nie wymaga żadnych, stałych, regularnych wpływów na konto,

Karta do konta i opłaty:

 • 0 zł za wydanie karty do konta – karta VISA, która zapewnia możliwość płacenia zbliżeniowo, a także w internecie.
 • obsługa karty wynosi 7 zł miesięcznie. Opłatę możemy uniknąć. Warunkiem jest wykonywanie transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę min. 300 zł miesięcznie (liczone od 29 dnia danego miesiąca do 28 dnia kolejnego miesiąca). Dla osób w wieku od 18. do 24. roku życia minimalna kwota transakcji wynosi 200 zł.
 • 0 zł za wypłacanie gotówki z bankomatów w sieci ING, a także Planet Cash – zatem mamy dostęp do bardzo wielu darmowych bankomatów,
 • zdarza się, że czasami musimy wypłacić gotówkę w innym bankomacie. Tutaj bank daje nam możliwość pierwszej wypłaty za 0 zł w miesiącu w każdym innym, dowolnym bankomacie. Druga i kolejna wypłata w danym miesiącu wynosi 2,50 zł za każdą,
 • w przypadku wypłat za granicą – bank pobiera prowizję 3% kwoty wypłaty z bankomatów zagranicznych + 3% za przewalutowanie transakcji,
 • jeśli chcielibyśmy wpłacić gotówkę we wpłatomacie możemy to zrobić we wpłatomacie banku ING,

Pozostałe podstawowe operacje bankowe:

 • 0 zł za krajowe przelewy ELIXIR, czyli zwykłe przelewy między bankami, które zostały złożone za pośrednictwem bankowości internetowej, oczywiście przelewy między rachunkami w banku ING są darmowe,
 • za wypłatę, wpłatę lub przelew środków, które zlecimy w oddziale banku każdorazowo zapłacimy 9 zł,
 • jeśli chcemy złożyć przelew ekspresowy (realizacja takie przelewu trwa do 15 minut) to bank pobierze opłatę 5 zł za każdy,
 • 0 zł za zlecenie i realizację polecenia zapłaty, a także zlecenie stałe,
 • przelewy SORBNET: dla kwoty poniżej 1 mln PLN wynosi 35 zł, a dla kwot powyżej 1 mln PLN wynosi 10 zł,
 • w przypadku przelewu europejskiego SEPA w walucie Euro – opłata to 5 zł,

Pozostałe koszty, o który warto wspomnieć to takie operacje jak:

 • sprawdzenie salda w bankomacie: w ING za 0 zł, a w pozostałych bankomatach 1,50 każdorazowo,
 • mamy możliwość ubezpieczyć kartę do konta – ubezpieczenie jest dobrowolne. Koszt wynosi 2 zł miesięcznie, a w ramach tego otrzymujemy ochronę przed nieuprawnionym użyciem karty oraz pobraniem gotówki z bankomatu.

Konto, które tutaj opisuję można założyć na oficjalnej stronie ING Banku.
Kliknij TUTAJ – masz wówczas pewność, że złożysz prawidłowy wniosek o konto w Ing.

Czym jest karta wielowalutowa?

Posiadając konto w ING mamy możliwość korzystania z tak zwanej karty wielowalutowej. Najważniejszą zaletą tej karty jest to, że możemy nią płacić za granicą bez konieczności posiadania kilku kart w różnych walutach. Nie są pobierane również wysokie prowizje jak w przypadku karty złotówkowej.

Gdy tylko wykonamy transakcje system rozpoznaje w jakiej walucie została pobrana dana kwota i pobiera ją z odpowiedniego konta walutowego.

W Banku ING dane konto walutowe można podpiąć do zwykłej karty VISA, która jest wydawana do rachunków osobistych.

Otwarcie i prowadzenie konta walutowego jest bezpłatne. Jest możliwe dla osób, które posiadają już konto osobsite w złotówkach.

Inne usługi oferowane przez bank w ramach oferty konto w ING. Każdy użytkownik może dodatkowo korzystać z takich usług jak:

 • BLIK – system, który umożliwia szybkie płatności przy użyciu kodu generowanego w aplikacji mobilnej. Dzięki temu możemy zapłacić w sklepie lub wypłacić gotówkę w bankomacie bez posiadania karty. W przypadku wypłat gotówki w bankomatach BLIKIEM nie jest pobierana żadna opłata bez względu na to jaki to jest bankomat. Każdą transakcję dodatkowo musimy potwierdzić w aplikacji mobilnej.
 • OKO – Otwarte Konto Oszczędnościowe – rachunek z atrakcyjnym oprocentowaniem 2,5% w sakli roku.
 • Program „Moje Rabaty”, który daje dostęp do wielu zniżek w sklepach tradycyjnych i internetowych,
 • Płatności Google Pay i HCE – usługa zapewniająca płatności zbliżeniowe przy użyciu telefonu komórkowego z systemem android.
 • Finansometr – narzędzie umożliwiające zarządzanie domowym budżetem. Jeśli lubisz kontrolować swoje wydatki i oszczędzać to jest to usługa stworzona dla Ciebie. Korzystając z tej usługi możesz analizować wydatki, a także przyporządkować je pod właściwe kategorie, dzięki temu uzyskasz pełny ogląd nad swoim domowym budżetem.
 • Nowoczesna Aplikacja Mobilna Moje ING – zapewnia dostęp do Twojego konta o każdej porze dnia i nocy. Za pomocą aplikacji możesz wykonać dowolny przelew, znaleźć najbliższy bankomat, zapłacić BLIKiem, sprawdzić historię i saldo, poznać ofertę banku na inne produkty, a nawet otworzyć konto maklerskie czy skorzystać z usługi MOJE RABATY.

Podsumowując

Konto w ING jest idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto korzysta z bankowości internetowej. Przede wszystkim osoby, które wykorzystują aplikacje.

Konto jest dla osób aktywnych, które korzystają z karty. Jeśli chcesz jedynie trzymać środki na tym koncie to nie wyrabiaj karty do konta – wówczas konto jest darmowe.

Moja opinia o koncie w ING

Zdecydowanie jest to jeden z najlepszych rachunków w naszym kraju. Posiada mnóstwo funkcji oraz zalet korzystania. Konto jest bezpłatne (poza warunkiem korzystania z karty, który zresztą jest bardzo prosty do spełnienia).

Od wielu lat konto przoduje w wielu rankingach – tych oficjalny, a także tych nieoficjalnych. Z pełnym przekonaniem i całkowitą gwarancją satysfakcji polecam to konto osobiste.

Jeśli jeszcze nie miałeś rachunku w banku ING to czas najwyższy, aby zostać Klientem banku, który cieszy się nie tylko dobrymi opiniami i renomą, ale rzetelnym podejściem do Klientów i do finansów.

Bogata oferta banku – nie tylko konto w ING

W ofercie banku można znaleźć mnóstwo innych produktów. Dzięki szerokiej gamie innych usług możemy mieć wszystko w jednym miejscu.

Warunki prowadzenia konta są bardzo jasno przedstawione. Korzystasz z karty i nie płacisz, lub jeśli nie korzystasz to po prostu nie wyrabiasz karty i również nie płacisz żadnych dodatkowych opłat.

Jest to najbardziej atrakcyjne konto na rynku. Dzięki karcie wielowalutowej nie tylko możesz uniknąć dodatkowych opłat, ale przede wszystkim masz możliwość wygody użytkowania.

Jeśli chcesz korzystać z nowoczesnego, uniwersalnego konta, które cechuje się niskimi opłatami to zachęcam do rozważenia założenia konta właśnie w tym banku i skorzystanie z aktualnych promocji.

lub sprawdź ofertę TUTAJ >>

Oceń artykuł: 4.7 / 5 (21 głosy)