najtańsze ubezpieczenie oc

28 Sposobów Na Najtańsze Ubezpieczenie OC. Nawet 70% Taniej!

Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC? Każdego roku zadajemy sobie to pytanie, bo chcemy skorzystać z najlepszej i najtańszej oferty. Okazuje się, że istnieje sporo sposobów, aby zmniejszyć koszt ubezpieczenia OC. Z tego powodu postanowiłem zebrać wszystkie porady w jednym miejscu i tak powstał ten artykuł, który w zasadzie wyczerpuje już ten temat. Znajdziesz tutaj mnóstwo wartościowych wskazówek bez względu na Twoją sytuację życiową, a także czy jesteś początkującym czy doświadczonym kierowcą.

Posiadasz starszy samochód? Poniżej znajdziesz informacje jak uzyskać zniżkę nawet 70% wykonując jeden bardzo prosty i sprytny ruch. To doskonały sposób na najtańsze ubezpieczenie OC!

28 Sposobów Na Najtańsze Ubezpieczenie OC

1. Porównaj ubezpieczenia różnych towarzystw…
(Porównywarka OC)

Jak wiadomo polisa polisie nie jest równa. Na rynku działa wiele firm oferujących ubezpieczenia samochodowe. Zatem pierwszym krokiem do znalezienia najtańszego ubezpieczenia OC jest porównanie możliwie jak największej liczby polis. Możemy to zrobić ręcznie, wchodząc na poszczególne strony internetowe. Jednak, aby zaoszczędzić czas najlepiej w tym celu skorzystać z dowolnej porównywarki ubezpieczeń.

Jakie korzyści daje porównywarka OC?

Na cenę ubezpieczenia wpływa bardzo wiele czynników, głównie są to:

  • wiek właściciela pojazdu, stan cywilny
  • jak długo posiadamy prawo jazdy,
  • rodzaj, marka i model samochodu, pojemność silnika, przeznaczenie samochodu,
  • miejscowość zamieszkania, miejsce parkowania,
  • wypracowane zniżki lub ich brak, które można sprawdzić w historii na podstawie numeru PESEL

Na podstawie tych informacji ubezpieczyciel szacuje wstępnie jaką kwotę będziemy musieli zapłacić za obowiązkowe ubezpieczenie OC.

Zaletą dobrej porównywarki jest to, że te wszystkie informacje możemy wprowadzić, dzięki temu wyświetlą się spersonalizowane oferty na podstawie indywidualnych danych.

2. Zakup OC przez internet

Panuje ogólne przekonanie, że polisa zakupiona przez internet jest o wiele tańsza. Wówczas pomijamy prowizję agenta, a także wiele innych kosztów, które są generowane przez stacjonarne biura towarzystw. W większości przypadków ta zasada jak najbardziej się sprawdza.

3. Zniżka 70% (Krok po kroku)

Podsumowanie

Jak widać sposobów i trików na najtańsze ubezpieczenie OC i AC jest bardzo dużo. Na pewno wśród tych wymienionych wyżej znajdziesz kilka, które z powodzeniem możesz zastosować. Warto dążyć do łączenia produktów i usług w pakiety, ponieważ wtedy zawsze wychodzi taniej. Jeśli korzystamy z kilku innych ubezpieczeń to dołączmy OC/AC do pakietu. Jeśli posiadamy kilka samochodów to warto ubezpieczenie wykupić w jednej firmie.

Trzeba dobrze poszukać, skorzystać z porównywarek, następnie porównać z innymi ofertami na rynku. Wkładając w to kilkadziesiąt minut pracy i poszukiwań możemy zaoszczędzić nawet kilkaset złotych na ubezpieczeniu.

Znasz jeszcze jakieś sposoby na najtańsze ubezpieczenie OC? Podziel się z nami w komentarzu lub na facebooku. Jeśli dowiedziałeś się czegoś nowego z artykułu to proszę, podziel się nim ze znajomymi – udostępnij go. Na pewno wiele osób szuka takich informacji!

TAGI: najtańsze ubezpieczenie OC,

4.9/5 - (16 votes)