Nest Bank Zamknięcie Konta – Jak zamknąć konto w Nest Banku?

Jak zamknąć konto w Nest Banku? W zasadzie wystarczy jeden mail lub jeden telefon na infolinię, natomiast opiszę wszystkie sposoby, a jest ich 4 jeśli chodzi o Nest Bank Zamknięcie Konta.

Niestety, na chwilę obecną bank nie umożliwia składania dyspozycji zamknięcia rachunku przez bankowość internetową, natomiast jest też inny sposób, w jaki można zamknąć konto drogą elektroniczną.

Zanim opiszę sposoby zamykania konta warto zamknąć kartę. Co prawda Nest Bank nie nalicza opłaty za kartę (jeśli posiadamy jedną), mimo wszystko dobrze jest zamknąć (zastrzec) najpierw kartę płatniczą.

A możemy to zrobić na kilka sposobów:

  1. Logując się w Bankowości Internetowej
  2. Logując się w Aplikacji Mobilnej
  3. Dzwoniąc na infolinię pod numer 801 800 188 lub +48 22 438 41 41 (infolinia dostępna od poniedziałku do soboty w godzinach 7-24 lub w niedzielę 8-20)

Jeśli zastrzegliśmy już kartę to możemy przejść do zamknięcia konta w Nest Banku.

Nest Bank Zamknięcie Konta

Sposób #1 Jak zamknąć konto w Nest Banku (Infolinia):

Dzwoniąc na infolinię pod numer 801 800 188 lub +48 22 438 41 41 (infolinia dostępna od poniedziałku do soboty w godzinach 7-24 lub w niedzielę 8-20.

Dyspozycję możemy złożyć w ten sposób po autoryzacji przy użyciu telePINu. Jeśli nie mamy skonfigurowanego TelePINu to doradca na infolinii pomoże nam ustalić nowy.

Sposób #2 Jak zamknąć konto w Nest Banku (Osobiście):

Bezpośrednio w oddziale można złożyć wniosek w formie pisemnej. Możemy to zrobić zarówno w Oddziale Banku lub w Placówce Partnerskiej. Wówczas doradca, który Nas będzie obsługiwać pomoże nam wypełnić taki wniosek.

Wniosek można znaleźć również na stronie Nest Banku. Link znajdziesz w dalszej części artykułu.

Sposób #3 Nest Bank Zamknięcie Konta (Pisemnie):

Na stronie Nest Banku możemy znaleźć gotowy formularz (wzór) dyspozycji zamknięcia rachunku bankowego.

DARMOWY WZÓR WYPOWIEDZENIA: Polecamy skorzystać z naszego BEZPŁATNEGO Generatora Wypowiedzenia Umowy Rachunku Bankowego PDF dostępnego na tej stronie. Wystarczy wypełnić wszystkie wymagane pola, kliknąć w przycisk „Wygeneruj wypowiedzenie PDF”.

W kolejnym kroku pozostaje jedynie wydrukować, (koniecznie!) podpisać wypowiedzenie i dostarczyć do banku zgodnie z poniższymi instrukcjami.

Skorzystaj z bezpłatnego generatora wypowiedzenia umowy o konto bankowe - NajlepszeBankowe.pl

Wystarczy, że go wydrukujemy i wypełnimy. Tak wypełniony dokument można od razu zanieść do placówki (Sposób #2). Możemy również wniosek przesłać korespondencyjnie na adres:

Nest Bank SA
ul. Wołoska 24
02-675 Warszawa

Wysyłając list warto to zrobić listem poleconym z potwierdzeniem odbioru.

Istnieje też sposób, aby załatwić to w formie elektronicznej. W tym celu należy wydrukować wniosek, wypełnić go, następnie skan lub zdjęcie wysłać drogą mailową na adres: kontakt@nestbank.pl

WAŻNE! Pamiętaj, aby podpis na wniosku był zgodny ze wzorem podpisu w banku (chodzi o taki sam podpis jak na umowie).

Co dalej? Nest Bank Zamknięcie Konta

We wniosku należy wybrać standardowy tryb wypowiedzenia umowy, czyli 30 dniowy okres. Chyba, że było inaczej ustalane z bankiem. W przypadku zmiany Regulaminu lub Tabeli Opłat i Prowizji mamy prawo do wypowiedzenia umowy w trybie natychmiastowym. Jeśli natomiast w ostatnim czasie bank nie zmieniał tych dokumentów to obowiązuje nas 30 dniowy okres wypowiedzenia.

Ważne, aby w tym okresie saldo konta było zerowe lub dodatnie. W przypadku ujemnego salda na dzień zamknięcia konta (czyli po 30 dniach) bank odrzuci wniosek i nie zrealizuje dyspozycji. Dodatkowo zacznie naliczać odsetki od ujemnego salda.

Natomiast konto w Nest Banku w podstawowych funkcjach jest bezpłatne, więc jeśli nie mamy uruchomionych żadnych dodatkowych usług lub nie posiadaliśmy drugiej karty to raczej w okresie wypowiedzenia bank nie naliczy żadnych opłat.

Warto to sprawdzić, a jeśli nie masz pewności co do ewentualnych zobowiązań, które mogą zostać naliczone to proponuje zostawić kilka złotych na rachunku. Bank z dniem zamknięcia konta zrobi przelew wszystkich środków, które zostaną na rachunku na numer konta, który zostanie wskazany we wniosku o zamknięcie konta.

Warto to zrobić choćby z tego względu, że taki przelew jest dowodem, że zamknięcie konta przebiegło pomyślnie i nie musimy się już tym martwić.

Jak sprawdzić, czy konto zostało zamknięte? Nest Bank Zamknięcie Konta

Jeśli natomiast chcesz zostawić puste konto i jesteś pewny, że żadne opłaty wynikające z innych bankowych usług nie zostaną naliczone to dobrze po 30 dniowym okresie wypowiedzenia po prostu zadzwonić na infolinię w celu potwierdzenia, że konto zostało już zamknięte.

W przypadku wystąpienia salda ujemnego – tak jak wcześniej wspomniałem – bank po pierwsze nie zamknie rachunku. Po drugie zacznie naliczać odsetki karne, a często też nie poinformuje o tym od razu, tylko dopiero po jakimś czasie, a wtedy kwota zaległości możę być już znacznie większa.

Dlatego zachęcam do zabezpieczenia się przed takimi sytuacjami i do trzymania ręki na pulsie.

Zamknąłeś już konto i szukasz nowego?

Sprawdź nasz ranking, który pomoże Ci w świadomym wyborze odpowiedniego konta. Najlepsze konta na rynku w jednym miejscu. Bezpłatne i funkcjonalne z dodatkowymi bonusami, a także bardzo dobrze oprocentowanymi produktami oszczędnościowymi.

PRZEJDŹ DO RANKINGU KONT OSOBISTYCH >>

Zakładając nowe konto warto też sprawdzić, czy są jakieś promocje. Często za założenie konta i za kilka płatności kartą można zgarnąć dodatkowe 100 – 200 zł. TUTAJ LISTA AKTUALNYCH PROMOCJI >>

Oceń artykuł: 4.9 / 5 (179 głosy)