Wypowiedzenie umowy Orange wzór PDF – Jak wypowiedzieć umowę w Orange?

Orange jeden z największych operatorów w Polsce oferuje mnóstwo usług. Jak każda inna firma tak i Orange oferuje swoje usługi w ramach umowy terminowej – przeważnie na 24 miesiące lub 36 miesięcy. Znajdziesz tutaj pełną instrukcję Jak wypowiedzieć umowę w Orange zarówno dla osób prywatnych jak i dla firm.

Znajdziesz tutaj: wypowiedzenie umowy orange wzór w formie PDF do pobrania, a także informacje jak i gdzie złożyć. [LINK DO POBRANIA WZORU WYPOWIEDZENIA ZNAJDZIESZ NA KOŃCU TEGO ARTYKUŁU!]

Każdy nowy klient lub firma są zobowiązani do podpisania takiej umowy.

Kara za zerwanie umowy?

Zerwanie umowy terminowej przed czasem skutkuje naliczeniem kary zgodnie z regulaminem. Jest to standardowe zabezpieczenie usługodawcy przed rezygnacją przez klienta z usług przed czasem.

Warto zwrócić uwagę, że jeśli nie złożymy wypowiedzenia minimum miesiąc przed końcem umowy to zostanie ona automatycznie przedłużona. Przeważnie umowa przechodzi na czas nieokreślony z miesięcznym okresem wypowiedzenia.

Jeżeli umowa automatycznie zostanie przedłużona to mogą zwiększyć się opłaty, ponieważ możemy utracić prawo do różnego rodzajów rabatów, które wynikały z wcześniejszej umowy.

Zatem jeśli nie chcemy dłużej korzystać z usług Orange to koniecznie musimy złożyć wypowiedzenie takiej umowy.

Jak wypowiedzieć umowę w Orange?

Złożenie wypowiedzenia umowy w Orange należy złożyć pisemnie. W tym celu wypełniamy formularz (Wypowiedzenie umowy Orange wzór PDF), który można ściągnąć poniżej. Po wypełnieniu naszymi danymi takiego wniosku możemy (a) złożyć własnoręcznie podpsiany wniosek w dowolnym Salonie lub (b) wysłać na adres korespondencyjny Orange Polska SA.

We wniosku wskazujemy tryb wypowiedzenia. Mamy do wyboru kilka opcji:

  • po upływie okresu, na który umowa została zawarta. Zaznaczamy tą opcję jeśli chcemy, aby po okresie, na który umowę podpisaliśmy – umowa się zakończyła – bez żadnych konsekwencji finansowych.
  • z zachowaniem okresu wypowiedzenia – jeśli umowa została automatycznie przedłużona to zostaje przekształcona na umowę na czas nieokreślony z miesięczny okresem wypowiedzenia – wówczas zaznaczamy tą opcję. Jeśli nie zdążyliśmy przed końcem umowy, aby złożyć wypowiedzenie.
  • w trybie natychmiastowym od… – jeśli chcemy zrezygnować z umowy natychmiast. Warto pamiętać, że operator może naliczyć dodatkowe opłaty za zerwanie umowy. Dokładną kwotę kary możemy sprawdzić kontaktując się z Biurem Obsługi Klienta Orange.
  • z końcem okresu „na próbę” – jeśli dopiero podpisaliśmy umowę i zrobiliśmy to na odległość czyli przy pomocy kuriera lub na poczcie – wówczas mamy prawo do do odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni od daty podpisania umowy. Jeśli chcemy zrezygnować z usługi w tym okresie to zaznaczamy właśnie ten tryb wypowiedzenia. Wówczas nie ponosimy żadnych konsekwencji finansowych. Uwaga! Nie przysługuje nam 14-dniowy okres na rezygnację w przypadku podpisania umowy w salonie.

Wysokość kary za zerwanie umowy można również znaleźć na umowie, którą podpisaliśmy.

Polecam złożyć wypowiedzenie minimum 1 miesiąc przed końcem jeśli chcemy zakończyć współpracę wraz z końcem umowy. Najlepiej zrobić to na 2 miesiące przed końcem. Usługę jaką posiadasz znajdziesz również na umowie.


Wypowiedzenie umowy Orange wzór PDF – POBIERZ:

Wypowiedzenie umowy Orange wzór PDF

[LINK DO POBRANIA POJAWI SIĘ PONIŻEJ – PO ODBLOKOWANIU]

Jak i gdzie złożyć rozwiązanie umowy z orange?

Wypełniony i podpisany dokument można złożyć osobiście w salonie Orange. Można również wysłać listem poleconym na adres siedziby firmy:

Orange Polska S.A.
ul. Jagiellońska 34, 96-100 Skierniewice

Jeśli chodzi o sprzęt, który wraz z umową był brany to w przypadku rezygnacji z okresu „próbnego”. Masz obowiązek zwrócić go w ciągu 14 dni od rezygnacji z usług. Sprzęt odeślij na adres ( koszt wysłania sprzętu pokrywa klient ) :

Ceva Magazyn Centralny Orange Polska S.A.
ul. Południowa 2
05-850 Ołtarzew
z dopiskiem „Odstąpienie”.

Wypowiedzenie umowy Orange wzór PDF

TAGI: wypowiedzenie umowy orange wzór pdf, wypowiedzenie umowy orange wzór, orange wypowiedzenie umowy, wypowiedzenie umowy orange, rozwiązanie umowy orange, rozwiązanie umowy z orange, orange rozwiązanie umowy, wypowiedzenie orange, jak rozwiązać umowę z orange, wypowiedzenie umowy z orange, wypowiedzenie umowy w orange, wzór rozwiązania umowy z orange, wzór wypowiedzenia umowy orange, wzór podania o wypowiedzenie umowy orange, jak wypowiedzieć umowę w orange, orange wypowiedzenie umowy wzór, rozwiązanie umowy orange wzór.

Oceń artykuł: 4.8 / 5 (26 głosy)